Jak si vybrat opravdu kvalitní bazén?

Jak si vybrat kvalitní bazén?

Mít svůj vlastní bazén a možnost se osvěžit, kdy budete chtít. To je sen snad každého, kdo má vlastní rodinný dům nebo chatu. Je však nutné vzít v potaz důležité aspekty, které doprovází samotný výběr bazénu. Společně se nyní podíváme na všechny faktory, které je potřeba zvážit.

Bazén a jeho využití

Bazény poskytují vyhledávanou formu oddechu a navíc si tak plaváním zvýšíte svou fyzickou kondici.

  • Posílení zádových svalů
  • Snižování hmotnosti
  • Pomáhá vybít přebytečnou energii dětí
  • Možnost hrát vodní volejbal nebo třeba házenou a pólo

Typy bazénů

Nejčastějším typem bazénu jsou ty nadzemní. Jde však jen o dočasné řešení, protože mají kratší životnost. Velmi často podléhají degradaci materiálu a lze je snadno poškodit. Jejich celkový vzhled narušuje vzhled zahrady a také jeho zastřešení vyjde dráž.

V případě, že by jste si ráda pořídili bazén, který vydrží déle a není potřeba do něj investovat další a další peníze, poohlídněte se po bazénu vyrobeném z homogenních kopolymerů. Mají dlouhou životnost, drží si svou stálou barvu a jsou velmi odolné proti poškození. Jde o skimmerové venkovní bazény, které je možné zapustit do země úplně nebo jen částečně. U těchto bazénu se dobře instalují zastřešovací systémy a lze jej doplnit o reflektory, protiproudy i schodiště.

Další variantou jsou železobetonové bazény. Má dlouhou životnost, nicméně jeho výstavba a celkové pořízení vyjde velice draho. Navíc i jeho příslušenství stojí více peněz.

Nejlepší místo pro bazén

Podle prostorové možnosti si vybírejte svůj nový bazén. V dnešní době je možné umístit bazén i do svahu. Navíc nemusíte mít bazén pouze v zemi nebo jen na zemi. Moderní technologie mohou zapustit bazén jen částečně. Také je dobré počítat s tím, jaký přístup povede k bazénu a zda nechcete mít v jeho okolí třeba altán nebo dřevěnou terasu,

nebo jen trávník (klasický či umělý)  a sekat si jej kvalitní sekačkou.

Pokud si vybíráte to nejvhodnější místo, je dobré mít přehled i technických detailech.

Detaily:

  • Místo pro technologii (co nejblíže bazénu)
  • Přívod elektrické energie
  • Prvky poskytující soukromí (zídky, živé ploty)
  • Čím více slunce, tím lépe (není pak potřeba bazén vyhřívat)
  • Trochu stínu

Kateřina Radová