Kompletní rekonstrukce bytu

Kompletní rekonstrukce bytu

Každý zásah v podobě kompletní rekonstrukce bytu znamená dobře rozmyšlený plán. Zabere vám hodně času i financí. Vhodných pracovním plánem se vyhneme zbytečným investicícm a neobereme se o čas. Společně se nyní podíváme na souhrn postupů, které je dobré udělat, když nás čeká rekonstrukce bytu.

Plánování rekonstrukce bytu

Už máte jasno, jak bude vypadat nový byt? Pokud ne, nezapomeňte si vytvořit kompletní plán. Začněte třeba tím, jak změníte dispozici bytu. Poté se vrhněte na změnu pokojů a rozmístění nábytku. Důležité je vědět, kde potřebujete elektriku, zásuvky, vypínače. V případě kuchyně rozplánujte všechny odpady a vodu. I když nemáte plánu se pouštět do velké rekonstrukce bytu, alespoň si nechejte prohlídnout bezzávadnost všech rozvodů. Aby se předešlo problémům s kanalizaci, doporučuje se ji pročistit.

Seznam věcí a příprav

Rekonstrukce bytu bývá často velmi chaotickou záležitostí. Pokud si něco naplánujete, napište si to i na papír do podrobného seznamu.

Rozvrhněte si:

  • Které pokoje přestavíte
  • Které je změníte
  • Práci, kterou zvládnete svépomoci
  • Práci, kterou bude dělat firm
  • Potřebné materiály
    • Nářadí, vybavení, oblečení, boty a jiné

Myslete na to, že práce má být bezpečná. A aby se vám dobře pracovalo, je potřeba mít pohodlné oblečení.

Koupelna a kuchyně

Dvě nejnáročnější položky na rekonstrukci, jak technicky tak finančně. V plánování si dejte čas a promýšlejte. Odborníci doporučují v bytě nakreslit na podlahu rozmístění spotřebičů a zkoušet, zda vám to opravdu bude tak vyhovovat. Lepší je to zjistit dříve, než tam lednice či sporák stojí. Velice moderní záležitostí dnešní doby je propojování kuchyní s obývacím pokojem. V tomto případě je dobré vybrat kvalitní digestoř s recirkulací. Umístění trouby záleží na vás a vašem pohodlí. Jde o modernizaci a mnoho lidí si troubu nechává montovat do úrovně pracovní desky a pracuje se jim pohodlněji.

Jak na vhodné povrchy

Rekonstrukce bytu zahrnuje i použítí nových barev a vhodných povrchů. V každém obchodě máte možnost pracovat se vzorníky a vybrané materiály si můžete pořádně osahat. V bytě se musíte cítit pohodlně a příjemně, proto podle toho vybírejte. U všech materiálů se dívejte i na to, jak jsou náročné na údržbu.

Kompletní rekonstrukce bytu

Jak na rekonstrukci bytu?

Rozdíly v prostoru

Každý pokoj v bytě nabízí různě velký prostor na realizaci našich plánů. Například malá koupelna by neměla mít drobné obklady. Protože díky nim se její malý prostor ještě více zmenší. Použijte radějí velké obklady s jemnějším odstínem a opticky tak prostor zvětšíte.

Rozmístění zrcadel je také oříšek. Do malého pokoje se budou hodit jednoduchá ale velká. Pokud se nebojíte různých nečekaných pohybů, které vás budou lekat každý den, určitě si dejte víc zrcadel.

Aby jste z velkého pokoje udělali menší prostor, využíjte vhodné barvy. V případě, že máte vysoké stropy, můžete natřít pruh na zdi pod stropem šedou barvou.

Jak ušetřit na energiích

V malém bytě, lze kvalitní izolací ušetřit na úniku tepla, ale počítejte se zmenšíme vlastního prostoru. Další výraznou možností k ušetření je instalování plastových oken, které drží teplo více než dřevěné a dokonce minimalizují hluk z ulice. V případě, že máte balkon, můžete uvažovat o jeho zasklení. Navíc vám vznikne nový úložný prostor a balkon můžete využívat celoročně. Zasklený balkon nabízí i možnost pěstovat rostliny či bylinky. Jako nejlepší řešení je pořízení plynového kotle, díky kterému budeme moci nastavit potřebu tepla na míru. A rekonstrukce bytu tak splní svůj účel.

Nové dveře a zámky

Aby byla rekonstrukce bytu kompletní, budete potřebovat i nové dveře. A když už se kupují nové dveře, myslete na to, jak nejefektivněji zabezpečit svůj byt. Nové dveře nabídnou lepší izolaci zvuků z chodby. Profesionálové doporučují bezpečnostní dveře s kováním. Zabráníte tím možnému vloupání a vykradení vašeho bytu.

Využití sklepu

Sklep je výbornou možností k uskladnění věcí. Proto ho naplno využijte. Vhodným rozmístěním poliček a skříněk získáte mnoho odkládacího prostoru. Jestli máte dostatečně velký sklep, můžete jej využít i na sezónní potřeby jako jsou lyže, běžky, kola a jiné věci. Nezapomeňte také na kvalitní zabezpeční sklepových dveří.

Rekonstrukce bytu a nově příchozí mazlíčci

V dnešní době si mnoho lidí pořizuje malé domácí mazlíčky. Zahrňte do plánování i svého pejska nebo kočku a pořiďte mu nový pelíšek, který se bude hodit do nového bytu.  Pokud ještě zvířátko nemáte a chcete nenáročného spoluobyvatele, podívejte se po rybičkách. Vkusným akvárkem doplníte interér a máte další okrasu bytu.

Kateřina Radová