Rady pro zabezpečení majetku a domu

Rady pro zabezpečení majetku a domu

Zabezpečení majetku dnes patří k  nejvíce diskutovaným tématům. Pořízení je nedílnou součástí každé novostavby. Dokonale ochráníte svůj dům či byt před nevítanou návštěvou a navíc je možné podle kamerových záznamů dohledat zloděje v krátké době. Společně se nyní podíváme na možnosti zabezpečení majetku.

Zabezpečení majetku a slabá místa

Zabezpečení majetku má několik slabých míst, o kterých delikventi ví a hojně je využívají.

Vchodové dveře :

 • Pro mnoho zlodějů snadná překážka
 • Nechte si upevnit bezpečnostní dveře, aby měli alespoň částečné obtíže
 • Naprosto dokonalou ochranou je elektrické zabezpečení, které jim celé loupení hodně komplikuje

Okna :

 • Někteří zlodějové využívají snadnější cestu a to vstup před okno nebo balkón, a to vše ze zadní části domu
 • Pořiďte si okna s bezpečnostním sklem i vyztuženým rámem

Obojí si můžete vybavit mřížemi, ale nebude to vypadat esteticky. Proto zvolte raději elektrický alarm. Můžete jej nastavit i na oplocení vašeho pozemku.

Co je to PCO?

 • zkratka PCO znamená pult centralizované ochrany. Tento pult umí v okamžitu vyslat zásahovku. Nejlepší je mít instalovaný do bezpečnostního systému. Výrazně Vím pomůže minimalizovat následky vloupání a dokonce i napomáhá k odchycení delikventa. Pokud máte nainstalován i kamerový systém, může operátor pultu centralizované ochrany okamžitě popsat pachatele příslušníkům policie.

Nejčastější doba pro nevítanou návštěvu

Zloděj si předem vybírá, který objekt bude středem jeho zájmu, a podle toho potom vhodnou dobu.

 • Do rodinných domů chodí polovina pachatelů nejvíce přes den a druhá před noc
 • Narozdíl o bytových jednotek, kdy delikventi vybírají část dne, kdy jsou majitelé v práci

Pokud jsou to mistři svého oboru, dokáží se do bytu dostat opravdu tiše, a zvládnou loupit, když zrovna spíte. Podaří-li se omylem vzbudit obyvatele domu, rychle prchají. Odborníci tedy doporučují instalování bezpečnostního zařízení do míst, kde v noci nebýváte.

Například:

 • Namíření snímání na okna
 • Na vstupní dveře
 • Do garáží
Rady pro zabezpečení majetku a domu

Zabezpečení majetku alarmem?

Zloději a strach

Podle výzkumů, se zloděj nejvíce obává alarmu, který je velkou překážkou. Není divu, protože profesionální firmy dokáží bezpečnostní kameru s alarmem nastavit tak, aby se nepodařilo proklouznou i nejmenším myškám. Zvolíte-li systém bez drátů, získáte výhodu, kdy není třeba výrazně upravovat interiér domu. S mobilní aplikací budete mít možnost vše sledovat, ať už v domě nebo kolem něj. Nezapomeňte však na propojení s bezpečnostním centrem, které umí zařídit profesionální zásah.

Zabezpečení majetku a siréna

Všechno má své pro i proti. I když by siréna měla upozornit i okolní sousedy, že se něco děje, není to tak. Hodně sousedů se nezajímá o dění kolem sebe, takže zlodějíčci mohou dál vykrádat. Vyšetřovatelé se dotazovali samotných zlodějů, jak sirény vnímají. Téměř většina odpověděla, že si se sirénou nelámou hlavu.

V případě, že jste někde poblíž svého majetku, tak sirénu uslyšíte, ale jinak je vám k ničemu. Některé bezpečnostní systémy jsou připraveny ohlásit nepovolený vstup formou sms nebo zavolají. Můžete si tedy vybrat, zda rovnou sami po upozornění zavoláte policii nebo se vydáte sami vše kontrolovat. Nejlepším řešením je pořízení zabezpečovacího systému, který je propojen s bezpečnostním centrem. To vám samo zhodnotí situaci a vyšle zásahovku.

Kamerový záznam ukáže zloděje

V široké nabídce bezpečnostních prvků, můžete najít i bezdrátový detektor, který má zabudovanou kameru. Tato kamera Vám zachytí každý pohyb v nastaveném prostoru snímání a vytvoří několik fotografií. Poté si je do svého systému uloží a posílá do bezpečnostního centra a také přímo vám. Jedná se o fotovertifikaci poplachu a potvrdí tak možné vloupání.

Pokud by vám nestačila série fotek, existují i video záznamy. Zde se jedná o videoverifikaci. K tomu, aby potvrdil systém poplach, využívá on-line snímaný obraz. Takovou kameru můžete použít ve vnitř svého objektu,  například nastavením na prostor i vchodové brány. Výhodou je pořízený záběr i před samotným vloupáním.

Operátoři sedící v bezpečnostním centru poté ihned volají zásahovou jednotky i policii. Navíc dokáží poskytnou přesný popis zloděje.

Alarmy a zloději

Celý zabezpečovací systém je vytvořen tak, aby jednoduše a rychle rozpoznal pokusy o jeho znehodnocení..

Například:

 • Plánované sabotáže
 • Demontování
 • Prolomení bezpečnostního kódu

Jelikož je bezpečnostní zařízení velkým oříškem, vybírají si potencionální zlodějové domy, které jej nemají. Navíc si myslí, že budou mít tak větší přínos z loupeže.

U mnoha nových staveb, majitelé investují do pořádného zabezpečení. V poslední době už je to na samozřejmostí. Cena za ohlídání vašeho majetku je při stavbě naprosto zanedbatelnou částkou. A rozhodně se vyplatí. Ochráníte své nejbližší i věci, které pro vás mají velkou hodnotu.

Tip na závěr

Pokud se rozhodnete nějakým způsobem zabezpečit svůj dům, přemýšlejte a nespoléhejte se jen na svého psa. Váš pes může být dobrý hlídač, ale někdy zaspí. Navíc se v dnešní době zloději nebojí, a dokáží psovi ublížit. To by jste určitě nechtěli. Pes odradí jen malé procento zlodějů. Ale správně zvolený alarm bude velkým oříškem pro každého zloděje.

Kateřina Radová